bh. klubovi u UEFA takmičenjima

Utakmice bh. klubova u UEFA takmičenjima (SFRJ + BiH)

20.06.2017.

Tržišna vrijednost protivnika bh. klubova u UEFA takmičenjima u sezoni 2017/2018.


NK Maribor (Slovenija) 14,08 miliona evra

Ordabasy Shymkent (Kazahstan) 11,90 miliona evra

Zaria Balti (Moldavija) 3,98 miliona evra

FK Zeta (Crna Gora) 2,45 miliona evra



20.06.2017.

Tržišna vrijednost bh. klubova u UEFA takmičenjima u sezoni 2017/2018.


HŠK Zrinjski 9,13 miliona evra

Široki Brijeg 5,90 miliona evra

FK Sarajevo 9,78 miliona evra

Željezničar 8,45 miliona evra



20.06.2017.

Plasman u domaćim prvenstvima i kupovima protivnika bh. klubova u UEFA takmičenjima u sezoni 2017/2018.


NK Maribor (Slovenija) - šampion (36 21-10-5 63:30 73), ispali u 1/2 finala kupa (izgubili od NK Olimpija Ljubljana 1:2 / 1:1)

Ordabasy Shymkent (Kazahstan) - četvrto mjesto u prvenstvu (32 13-9-10 41:44 48), ispali u 1/4 finala kupa (izgubili od FC Atyrau 1:1 (1:4 pen))

Zaria Balti (Moldavija) - četvrto mjesto u prvenstvu (30 20-5-5 56:21 65), izgubili u finalu kupa (izgubili od FC Sheriff 0:5)

FK Zeta (Crna Gora) - drugo mjesto u prvenstvu (33 19-6-8 38:17 57), ispali u 1/8 finala kupa (izgubili od FK Sutjeska 2:2 / 0:1)



19.06.2017.

Drugo kolo kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope 2017/2018.


Apollon Limassol (Kipar) - Zaria Balti (Moldavija) / FK Sarajevo

Željezničar / Zeta (Crna Gora) - AIK (Švedska) / KÍ Klaksvík (Farska ostrva)

Aberdeen FC (Škotska) - Ordabasy Shymkent (Kazahstan) / Široki Brijeg



Prva utakmica: 13.07.2017.

Revanš: 20.07.2017.





19.06.2017.

Prvo kolo kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope 2017/2018.


Ordabasy Shymkent (Kazahstan) - Široki Brijeg

Zaria Balti (Moldavija) - FK Sarajevo

Željezničar - Zeta (Crna Gora)



Prva utakmica: 29.06.2017.

Revanš: 06.07.2017.













19.06.2017.

Drugo kolo kvalifikacija za UEFA Ligu Šampiona 2017/2018.


HŠK Zrinjski - NK Maribor (Slovenija)




Prva utakmica: 11/12.07.2017.

Revanš: 18/19.07.2017.





05.06.2017.

Potencijalni protivnici FK Željezničar i FK Sarajevo u prvom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope 2017/2018.






Irtysh Pavlodar (Kazahstan)

KF Shkëndija (Makedonija)

ND Gorica (Slovenija)

FK Sutjeska Nikšić (Crna Gora)

FC Pyunik (Jermenija)

FK Partizani Tirana (Albanija)

Mladost Lučani (Srbija)

Chikhura Sachkhere (Gruzija)

FK Zeta (Crna Gora)

MFK Ružomberok (Slovačka)

Zaria Bălți (Moldavija)

Vasas SC (Mađarska)

KF Tirana (Albanija)

Gandzasar Kapan (Jermenija)

Torpedo Kutaisi (Gruzija)

Tre Penne(San Marino)

Dinamo Batumi (Gruzija)

Balzan (Malta)

UE Santa Coloma (Andora)

Pelister (Makedonija)

S.S. Folgore Falciano Calcio (San Marino)

Floriana (Malta)

UE Sant Julià (Andora)

KF Prishtina (Kosovo)


Izvlačenje parova: 19.06.2017.

05.06.2017.

Potencijalni protivnici NK Široki Brijeg u prvom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope 2017/2018.








Maccabi Tel Aviv (Izrael)

Dinamo Minsk (Bjelorudija)

Lech Poznań (Poljska)

Vojvodina Novi Sad (Srbija)

Videoton FC (Mađaraska)

AEL Limassol (Kipar)

Shakhtyor Soligorsk (Bjelorusija)

ŠK Slovan Bratislava (Slovačka)

Crvena zvezda (Srbija)

AS Trenčín (Slovačka)

KF Skënderbeu Korçë (Albanija)

SC Rheindorf Altach (Austrija)

AEK Larnaca (Kipar)

Inter Baku PIK (Azerbejdžan)

Beitar Jerusalem (Izrael)

Kairat (Kazahstan)

NK OSijek (Hrvatska)

FC Milsami Orhei (Moldavija)

PFC Botev Plovdiv (Bugarska)

NK Olimpija Ljubljana (Slovenija)

Valletta (Malta)

Vaduz (Lihtenštajn)

Jagiellonia Białystok (Poljska)

PFC Levski Sofia (Bugarska)

CSKA Sofia (Bugarska)

NK Domžale (Slovenija)

Ordabasy (Kazahstan)

Ferencvárosi TC (Mađarska)

FK Rabotnički (Makedonija)

Shirak (Jermenija)

Dacia Chișinău (Moldavija)

Mladost Podgorica (Crna Gora)

Zira FK (Azerbejdžan)


Izvlačenje parova: 19.06.2017.

05.06.2017.

Potencijalni protivnici HŠK Zrinjski u drugom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona 2017/2018.








Celtic FC (Škotska)

FC Red Bull Salzburg (Austrija)

FC København (Danska)

PFC Ludogorets Razgrad (Bugarska)

FC BATE Borisov (Bjelorusija)

Legia Warszawa (Poljska)

APOEL FC (Kipar)

NK Maribor (Slovenija)

Qarabağ FK (Azerbejdžan)

Malmö FF (Švedska)

FC Astana (Kazahstan)

FK Partizan (Srbija)

NK Rijeka (Hrvatska)

Rosenborg BK (Norveška)

FC Sheriff Tiraspol (Moldavija)

Hapoel Be'er Sheva (Izrael)

FH (Island)


Izvlačenje parova: 19.06.2017.

04.06.2017.

Bh. klubovi koji su izborili plasman u UEFA takmičenja za sezonu 2017/2018.


HŠK Zrinjski (šampion BH Telecom Premijer lige) - kvalifikacije za UEFA Ligu Šampiona (drugo kolo kvalifikacija): 12. učešće u UEFA takmičenjima (peto učešće u LŠ)

NK Široki Brijeg (osvajač kupa) - kvalifikacije za UEFA Ligu Evrope (prvo kolo kvalifikacija): 14. učešće u UEFA takmičenjima (12. učešće u UEFA Kupu/Ligi Evrope)

FK Željezničar (drugo mjesto BH Telecom Premijer lige) - kvalifikacije za UEFA Ligu Evrope (prvo kolo kvalifikacija): 17. učešće u UEFA takmičenjima (11. učešće u UEFA Kupu/Ligi Evrope)

FK Sarajevo (treće mjesto BH Telecom Premijer lige) - kvalifikacije za UEFA Ligu Evrope (prvo kolo kvalifikacija): 17. učešće u UEFA takmičenjima (14. učešće u UEFA Kupu/Ligi Evrope)










Stariji postovi

bh. klubovi u UEFA takmičenjima
<< 06/2017 >>
nedponutosricetpetsub
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

bh. klubovi u UEFA takmičenjima

MOJI FAVORITI

BROJAČ POSJETA
61941

Powered by Blogger.ba